معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: جمعه ٠٣ آذر ١٣٩٦ |
جناب آقای حسینی سرکنسول ج.ا.ایران در جلال آباد با آقای ببرک میاخیل رئیس دانشگاه ننگرهار دیدار کرد.
برگزاری مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)
جناب آقای حسینی سرکنسول ج.ا.ایران در جلال آباد در روز عید سعید قربان با آقای حاجی امان الله خیری بزرگ قوم خوگیانی دیدار و عید را به ایشان تبریک گفت.
جناب آقای حسینی سرکنسول ج.ا.ایران در جلال آباد با آقای احمد علی حضرت رئیس شورای ولایتی ننگرهار دیدار و گفتگو کرد.
سرکنسول ج.ا.ایران در جلال آباد روز عید قربان با رئیس مجلس سنا افغانستان در جلال آباد دیدار نمود.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران طی سفر به ولایت لغمان با والی این ولایت دیدار و گفتگو نمود.
حکومت افغانستان می‎گوید، به دلیل نا آرامی‎ها در جنوب، شرق و شمال کشور، شمار بیجا شده‎ها افزایش یافته‎اند
ریاست اجرائیه حکومت افغانستان، گروه داعش را در مقایسه با طالبان و شبکه حقانی خطر جدی نمی‌داند
با حضور قاریان و حافظان قرآن کریم از ج.ا.ایران توسط سرکنسولگری ج.ا.ایران با حضور مقامات، علمای دینی، دانشگاهیان و پژوهشگران قرآنی ولایت ننگرهار در شهر جلال آباد برگزار گردید.
رییس جمهوری اسلامی ایران مناسبات و همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تهران – مسکو را بویژه در راستای حل و فصل سیاسی بحران ها و معضلات و تقویت صلح و ثبات پایدار منطقه ای مثبت و روبه گسترش ارزیابی، و بر توسعه و تقویت همه جانبه روابط و رایزنی‌های دو کشور در بخش‌های مختلف تأکید کرد.
دکتر ظریف: هنگامی که واقعا برای صلح و مقابله با ترور در حال کار هستید نیازی به سخنان توخالی یا جادوگری از جمله استفاده از گوی درخشان ندارید.
دکتر ظریف: به همراه رئیس جمهور روحانی و سرلشگر باقری و همتایان مان از روسیه و ترکیه در نشست تاریخی سران در سوچی برای کمک به مردم سوریه جهت دستیابی به یک صلح عادلانه و پایدار هستیم. در مسیر درست حرکت می کنیم.
رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه همکاری ایران، روسیه و ترکیه در راستای صلح و ثبات منطقه ادامه خواهد داشت، گفت: ما همه را به تلاش برای ایجاد صلح و ثبات پایدار در منطقه دعوت می‌کنیم و این را در راستای بازگشت آوارگان به سوریه و بازسازی این کشور می‌دانیم.
روسای جمهوری اسلامی ایران ، روسیه و ترکیه در بیانیه ای مشترک ، با تایید مجدد حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه ، توافق نمودند تا شکست نهایی گروه های تروریستی به همکاری با یکدیگر ادامه دهند.
رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روابط رو به گسترش ایران و ترکیه، بر استفاده حداکثری از توانمندی ها و ظرفیت های موجود در راستای توسعه مناسبات و همکاری های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی دو کشور تاکید کرد.
رییس جمهوری اسلامی ایران، پیروزی بر گروه های تروریستی در سوریه و عراق را آغاز مبارزه و تلاشی بزرگ برای ریشه کنی اشکال تبعیض، فقر و خشونت در سراسر منطقه دانست و تاکید کرد که این مبارزه گسترده تر تنها با مساعی دولت ها و ملت های مسئولیت پذیر به فرجام خواهد رسید.
اجلاس سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه بعد ازظهر چهارشنبه به وقت محلی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در شهر سوچی روسیه آغاز شد.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص ادعای روزنامه کویتی الجریده گفت: ایران درخواستی از تونس برای میانجی گری میان ایران و عربستان نداشته و این خبر تکذیب می شود.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | جستجو