معرفی سرکنسول
اخبار > رادمنش: نیروهای افغان از وقوع ۲ حمله خونین در ایام عید جلوگیری کرده‌اند


  چاپ        ارسال به دوست

افغانستان

رادمنش: نیروهای افغان از وقوع ۲ حمله خونین در ایام عید جلوگیری کرده‌اند

رادمنش: نیروهای افغان از وقوع ۲ حمله خونین در ایام عید جلوگیری کرده‌اند

سرطان ۰۵, ۱۳۹۶

پس گذشت یک رمضان خونین و وقوع حملات متعدد تروریستی مخالفان مسلح اکنون ارگان‎های دفاعی و امنیتی کشور اطمینان می‎دهند که در روزهای عید تدابیر شدید امنیتی در کشور اتخاذ شده و از حملات متعدد تروریستی نیز در سراسر کشور جلوگیری شده‎است.

محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع روز دوشنبه به رادیو آزادی گفت که مخالفان مسلح قصد داشتند در ایام عید انفجارات را در نقاط مختلف کشور انجام دهند اما به این هدف شان موفق نشدند.

قوای خاص افغان
قوای خاص افغان

او افزود:

"در همه مناطق افغانستان ما آن‎جا قرار داریم حملات تروریستی دشمن را که می‎خواستند بالای مردم انجام دهند از آن جلوگیری کردیم و خوشبختانه در طول دو روز عید از فعالیت‎های دشمن جلوگیری کردیم و کوشش می‎کنیم که از هرگونه تحرک دشمن تا ختم عید قاطعانه جلوگیری کنیم."

آقای رادمنش جلوگیری از انفجار موتربم در بین نمازگزاران در ولایت میدان وردگ و حمله انتحاری در ولسوالی غنی خیل ولایت ننگرهار را در روزهای عید سعید فطر بخشی از تلاش نیروهای امنیتی در ایام عید یاد آوری کرد.

در عین حال بصیر مجاهد سخنگوی قوماندانی امنیه کابل نیز در صحبت با رادیو آزادی از تامین امنیت و آرامش باشنده‎گان پایتخت در دو روز عید خبر داد.

نمای از شهر کابل
نمای از شهر کابل

درین حال شماری از باشنده‎گان پایتخت در مورد چگونگی تدابیر امنیتی در روزهای عید به رادیو آزادی چنین گفتند:

"والله خوب است امنیت برقرار است اوضاع مانند ماه رمضان نیست هیچ حادثه رخ نداده در همین دو روز عید."

"امروز و روز گذشته در مناطق مختلف شهر گشت و گذار کردیم مثلاً در کارته نو، شش درک، میدان هوایی و خیرخانه مگر امنیت فضل خدا بسیار خوب است."

این در حالیست که مخالفان مسلح در جریان ماه مبارک رمضان حملات متعدد انتحاری و انفجاری را در پایتخت و برخی از ولایات کشور انجام داده و تلفات زیاد را به مردم وارد کردند.

درین حالخالد پشتون یک عضون کمیسیون دفاعی ولسی جرگه می‎گوید حوادث اخیر در ماه رمضان سبب شد تا مسئولان ارگان‎های امنیتی و دفاعی بیشتر متوجه مسئولیت‎های شان گردند.

پشتون: حوادث اخیر سبب شد تا مسئولان متوجه شوند.
پشتون: حوادث اخیر سبب شد تا مسئولان متوجه شوند.

او افزود:

"ماه گذشته که واقعا ماه پر حادثات و خونبار بوده و کشته شدن مردم بی گناه باعث شدند که ارگان‎ها اصلاً متوجه کارهای شان گردند، صدای پارلمان و صدای مردم همه تاثیر گزار است و ارگان‎های امنیتی را متوجه ساختند که به کارهای شان توجه کنند و ما بسیار خوش هستیم و امروز فیض آن را عملاً می‎بینیم."

اعضای ولسی جرگه و مردم عام از ارگان‎های امنیتی می‎خواهند تا در هماهنگی با یک دیگر متوجه تامین امنیت افغان‎ها بوده در جلوگیری از حملات مخالفان مسلح بالای مردم بیگناه و تاسیسات عام المنفه تلاش‎های شان را جدی تر سازند.


١٥:٥٧ - 1396/04/07    /    شماره : ٤٦٢٣٣٣    /    تعداد نمایش : ١٦٢خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | جستجو